6 hónap után sem jött meg az adóvisszatérítés

Kovács Zsófia
szept. 21. szerda, 14.36
4 hozzászólás

Sziasztok!

Ha vki tud kérlek segítsetek!Párom több,mint 6 hónapja(szept 10-én járt le)adta be az adóvisszaigényléshez a papírokat.Rendesen adótanácsadó hölggyel intézve,kifizetve.Édesapjával,és még egy munkatársával egy napon adták be a lényegében ugyanolyan dokumentumokat.(mivel ugyanannál a cégnél dolgoznak.)Ők ketten már nyáron megkapták,de párom még mindig nem.Azóta már kétszer voltunk bent a badeni Finanzamtnal,de nem mondtak semmi érdemlegeset.Először annyit,hogy valószínű köv.héten,de persze akkor se jött meg,utána meg azt,hogy max.reklamálhatunk vmi minisztériumnál,de azt nem mondták,hogy hol.De olyat egyszer sem említettek,hogy bármilyen papír hiányozna,vagy vmivel gond lenne.Meg nem is kaptunk semmiféle levelet.Meg hát a másik kettőnek,aki megkapta se volt semmi probléma ugyanazokkal a papírokkal.Szóval kérlek Benneteket,ha vki járt már hasonló cipőben,vagy van vmi építő jellegű tanácsa ossza meg velem.Teljesen tanácstalan vok,mert mindig azt mondták 6 hónap a plafon.(ja és nem online lett beadva)

Előre is köszönök mindent választ!

Üdv:Zsófi

4 Törölt felhasználó dec. 3. vasárnap, 10.04

A Finanzamt 2017-től már automatikusan küldi az összeget, ha nem töltesz ki Formular-t, akkor is. Volt kollégám nyáron pontosan így kapott összeget idén, míg a másik nem, mert bár Ausztriában dolgozik, magyar lakcíme van és neki így nem járt egy fillér sem.

 

https://www.bmf.gv.at/steuern/arbeitnehmer-pensionisten/arbeitnehmerveranlagung/AANV.html

 

Um den Verwaltungsaufwand für die Bürgerinnen und Bürger im Rahmen der jährlichen Arbeitnehmerveranlagung zu minimieren, wird unter bestimmten Voraussetzungen im Sinne von Serviceorientierung und Kundenfreundlichkeit eine antragslose Arbeitnehmerveranlagung durchgeführt werden. Dies erfolgt erstmalig in der zweiten Jahreshälfte 2017 für das Jahr 2016 von Amts wegen, das heißt ohne Abgabe einer Steuererklärung.

Megjegyzendő, hogy ehhez szakember segítségét kérni szerintem felesleges, mert az adóhivatalban mindig segítenek, bár a Formular kitöltése annyira nem nehéz minimális némettel. Ha január végén kitöltöd, február, legkésőbb március elején utalnak.

3 GTamas nov. 21. kedd, 16.01

Szia Zsófi, 

aktuális még a probléma?

Én egy céget bíztam meg 2 éve, hogy készítse el az adóvisszatérítésemet. Az egész folyamatot a https://finanzonline.bmf.gv.at keresztül végezték. Ezzel a részével nem is volt gond, csak azt felejtették el megemlíteni, hogy figyeljem a https://finanzonline.bmf.gv.at fiókomat, mert lehet visszakérdeznek.

Több hónap is vártam mikor egy kedves ismerősöm említette, hogy helyemben megnézné a fiókot. 

Így is tettem és kideült, hogy az egyik menüben ki kellett töltenem még a személyes adataimat és azért nem küldtél el az összeget.

 

Sajnos ezt a korrekciót késön tettem meg így plusz egy doksit kellett feltöltenem, hogy valóban szeretném az adóvisszatérítésemet. 

Ezt követően pár napra rá meg is érkezett a pénz. 

 

Üdv.:

Tomi

 

2 Pajor Gergely nov. 2. szerda, 13.11

Lehet az még több is.

Én a 2014-est közel 1 év után kaptam meg.

Nincs kötelező határideje a Finanzamtnak a kiutalás teljesítésére.

1 Anika okt. 26. szerda, 15.30

Zsòfi ,èn azt ajànlanàm, hogy ùgy kérdezd meg ,hogy egyàltalàn megkaptàk-e ? Ha igen ,akkor kérdezd meg ,hogy jòl töltöttètek-e ki ?

Ha minden rendben .Annak ellenère beadnàm mègegyszer .

Üdvözlettel. Anika

Hozzászólás csak a regisztrált tagoknak engedélyezett.