A túloldal - Floridsdorf-Donaufeld-Donaustadt, 21-22. kerület, tippek, ötletek, sztorik, duma, akármik

Hollender Miklós
aug. 28. szerda, 12.40
11 hozzászólás

Azokat invitálnám ebbe a topikba, akik a Duna túloldalán (21-22. kerület) laknak, vagy tervezik, vagy érdeklődnek. Mindig az az érzésem, hogy mind a magyarok, mind a helyiek, mind a városvezetés valahogy elfelejti egy kicsit a túloldalt (pl. itt nincs még egy CityBike sem), úgyhogy nem árt egy kicsit ráirányítani a figyelmet. Meg kíváncsi is vagyok, hogy ki járt itt, ki lakik itt.

 

Hadd mutassam be a környéket röviden:

Kagran - U1, hatalmas bevásárolóközpont, az olasz étteremben bent minden pincér magyar

Kagraner Platz U1, kis bevásárlózközpont, két olcsó és jó konditerem (McFit, Fittin, normális arcokkal, a másik McFit a Brünneren a gázabb), 24A busz az IKEÁba

Donaustadt - Kagrantól délre, családi házas, zöld,  drága, nyugis, gyenge tömegközlekedés (hosszú buszozások), pénzesebb autósoknak. 22 kerület. Magas presztízsű hely. 

Alte Donau, Neu Donau, Copakagrana - U1 Alte Donau de végül is le is lehet sétálni a Kagranról, máshonnan is, vízpart, strand, természet, nyugi, Copakagrana meg bulizós. Bicikliseknek nagyon jól bejárható vidék.  Fel lehet tekerni Floridsdorfig, lefele a nemzeti parkig és -'ba. Érdemes. Gyalog bejárni kicsit húzós. 

Donau Auen nemzeti park - délre, villamos jár elvileg valahonnan kábé a Kagran körül indulva, még nemvoltunk, fogunk.

Floridsorf, 21. kerület: pályaudvar, S-Bahn, villamosok. furcsa hely. Igazából nagy presztízse nincs, mert inkább ezt is munkáskerületnek tartják meg ugye híres a nagy iszlám centrumról, ami szintén nem számít nagy presztízsű dolognak. Igen, vannak húzósabb részei. De ugyanakkor meg nagyon jó részei is vannak, kint a borospincék északkeleten, nyugaton az Alte Donau, délen Donaufeld. Egy nagyon kevert kerület, ahol egymás mellett van az albánul ordítózó Gemeindewohnung és most épülő marha drága, felső középosztálybeli Eigentumswohnung. Alapvetően fejlődő kerület, sok új házzal, sok építkezéssel, szerintem felfele fog menni. Látszik, hogy fektetnek bele. Épül egy hatalmas kórház. A legnagyobb bécsi projekt az a kórház.

Floridsdorfer Markt: hangualtos, kedves, én így elsőre drágának találtam, bár persze a boltoknál olcsóbb, de a Sultannál a Brünner Strassén drágább. De lehet, hogy csak nem kerestünk alaposan, már pakoltak, mire kiértünk, még egy próbát megér.

Donaufeld, Donaufelder Strasse. Összeköti a 21-22 kerületet. Floridsdorfhoz tartozik, de valahogy nekem mindig úgy jött át, hogy inkább Donaudstadthoz kellene, mert falusiasabb, külvárosiasabb, nagy kertészetek, ültetvények, nem az a vérbeli Floridsdorfer Bahnhof feeling, érted. De ezek szűnnek meg, rengeteg új lakás épül, többnyire Eigentum és drága, szóval ez is inkább felfele fog menni. És városiasodik. Jó hely, könnyel le lehet sétálni az Alte Donaura, csónakot bérelni, ilyenek, de nem tudom, ti hogy vagytok vele, mostanában a szabadidő szabadban való eltöltése annyira nem dzsal mert vagy túl meleg, vagy túl hideg van?

 

11 Szep Henrietta szept. 27. szombat, 20.14

Sziasztok.Enis a 21.keruletben lakom.Nemigazan ismerem meg.Szeretnem ha ajanlanatok egy jo tanciskolat nekem :) Koszonom elore is ,sziasztok

10 Sz. Gy. okt. 2. szerda, 10.05

Szia Göngyi!

 

Azt hiszem, ismerjük egymást :) Köszi a tippet! 

Szia Miklós!

 

Tenyleg ismernenk egymast? En nem hiszem.

Melyik tippem tetszett, a to, vagy a viragoskert?

 

üdv.

Gyöngyi

 

9 Eszter_Donaustadt szept. 11. szerda, 11.08

Rákleves: 1 hónapja ettem, Zuppa Toscana :) És igen, tényleg eléggé olyannak tűnt, mint az original.

Akkor most ünnepélyesen közlöm Veled,hogy Te azok közé tartozol akiknek "régi" ételeket is megcsináltak , mivel az étlapon nincs ilyen leves (megvan digitálisan). :)

én "betreuueneltem" a Facebook oldalt amire felkerült az étlap.

De hallottam a konyháról párszor ,hogy ha a vendég kéri akkor megcsinálnak olyan ételeket is ami már nincs az étlapon. Èrezd magad megtisztelve :)))

8 Hollender Miklós szept. 10. kedd, 12.11

Ráklevesröl nem tudok.Lehet ,hogy régen volt az étlapon...don´t know.

A Pizzán és pár tészta-ételen kivül nem nagyon lesznek olasz ételek,de aztán ki tudja hogy alakul. Oktoberben nyitás,addig még sok minden változhat :)

hol tanulták? a Fö szakács olaszország ööööörült.Igyekszik úgy elkészíteni az ételeket ahogyan azt originálba csinálják. én személyszerint szeretem ahogy bánik az ízekkel.

Rákleves: 1 hónapja ettem, Zuppa Toscana :) És igen, tényleg eléggé olyannak tűnt, mint az original.

7 Eszter_Donaustadt szept. 9. hétfő, 12.57

Valahogy annyira furcsa erről beszélni ebben az őszies időben  :)

 

Monduk a sörre leugrás szempontjából a 21.-ben nagyobb a választék, viszont egy kicsit kevésbé zöldebb, inkább városiasabb, de azért nagyon sok helyen megvan a külvárosi hangulat, a szedd-magad virágkertészetekkel meg ilyenekkel.

 

Az Angeloba úgy keveredtem el egyébként, hogy próbáltam keresni helyeket, hogy hol tudnak tényleg olyan kagyló-rák-levest csinálni, amit Toscanában ettem, és végül is ott tudnak. Hogy hol tanulták, rejtély :) Ha ismered őket, üzenem, hogy pizza nem érdekes, de azt a levest tartsák meg :)

Ráklevesröl nem tudok.Lehet ,hogy régen volt az étlapon...don´t know.

A Pizzán és pár tészta-ételen kivül nem nagyon lesznek olasz ételek,de aztán ki tudja hogy alakul. Oktoberben nyitás,addig még sok minden változhat :)

hol tanulták? a Fö szakács olaszország ööööörült.Igyekszik úgy elkészíteni az ételeket ahogyan azt originálba csinálják. én személyszerint szeretem ahogy bánik az ízekkel.

6 Hollender Miklós szept. 5. csütörtök, 15.36

Szia, Miklós !

Köszönöm a beszámolódat.
Látszik, hogy jól kiismered magadat a lakókörnyezetedben,
ezt rendkívül pozitív dolognak tartom.

Igazat adok neked, hogy ott nincs Citybike állomás;
csakhogy, mint az a nevéböl is adódik, ez a szolgáltatás
Bécs központi kerületeire korlátozódik.

http://www.citybikewien.at/main.php?lang_id=1&content_id=1000151

Az viszont nem derül ki a beírásodból,
hogy mi a kérdésed a lakóhelyeddel kapcsolatosan ?

Üdv: Gábor

 

Szia Gábor!

 

Nincsen igazán konkrét kérdésem, csak amolyan általános tippmegosztás.

5 Hollender Miklós szept. 5. csütörtök, 15.35

Sziasztok!

 

En majdnem 20 eve lakom a 22. kerületben, es tenyleg szeretem ezt a helyet.

Miklos nem irt a Hirschstettner Badeteichröl, ami szerintem egyedüli Becsben. 

En szemely szerint sokkal jobban szeretem a Dunanal, mert tisztabb a vize, es nincs tele hinarral.

Ezen kivül amit szivesen, es gyakran latogatok, a Blumengarten, ami a to közeleben van, es mindig egy elmeny.

 

üdv: Gyöngyi

 

 

 

 

 

 

Szia Göngyi!

 

Azt hiszem, ismerjük egymást :) Köszi a tippet! 

4 Hollender Miklós szept. 5. csütörtök, 15.34

több szuper Badeteich is van a környéken : Süßenbrunner Badeteich,Hirschtetten,Kaiserwasser.

Mi a Süßenbrunnert favorizáljuk mert ott a kutya is megmártózhat :)

Szuper Bezirk ez,de nem mindenkinek való azt azért jegyezzük meg. Itt nem ugrasz le egy sörre,illetve megteheted de nem akkor a választék.

btw, a pizzeriaban(ristorante angelo) nem csak a pincerek magyarok,hanem mindenki (tulaj is). Jelenleg tart az átépítés , a koncepció (nem pizzeria lesz) változik de a személyzet nem,ugyhogy továbbra is mindenki magyar. Söt a palacsintázóban mellette is mindenki magyar. Oktoberben kész az új étterem,lessétek meg Ti is ;)

Valahogy annyira furcsa erről beszélni ebben az őszies időben  :)

 

Monduk a sörre leugrás szempontjából a 21.-ben nagyobb a választék, viszont egy kicsit kevésbé zöldebb, inkább városiasabb, de azért nagyon sok helyen megvan a külvárosi hangulat, a szedd-magad virágkertészetekkel meg ilyenekkel.

 

Az Angeloba úgy keveredtem el egyébként, hogy próbáltam keresni helyeket, hogy hol tudnak tényleg olyan kagyló-rák-levest csinálni, amit Toscanában ettem, és végül is ott tudnak. Hogy hol tanulták, rejtély :) Ha ismered őket, üzenem, hogy pizza nem érdekes, de azt a levest tartsák meg :)

3 Eszter_Donaustadt szept. 5. csütörtök, 12.19

több szuper Badeteich is van a környéken : Süßenbrunner Badeteich,Hirschtetten,Kaiserwasser.

Mi a Süßenbrunnert favorizáljuk mert ott a kutya is megmártózhat :)

Szuper Bezirk ez,de nem mindenkinek való azt azért jegyezzük meg. Itt nem ugrasz le egy sörre,illetve megteheted de nem akkor a választék.

btw, a pizzeriaban(ristorante angelo) nem csak a pincerek magyarok,hanem mindenki (tulaj is). Jelenleg tart az átépítés , a koncepció (nem pizzeria lesz) változik de a személyzet nem,ugyhogy továbbra is mindenki magyar. Söt a palacsintázóban mellette is mindenki magyar. Oktoberben kész az új étterem,lessétek meg Ti is ;)

2 Sz. Gy. aug. 30. péntek, 12.25

Sziasztok!

 

En majdnem 20 eve lakom a 22. kerületben, es tenyleg szeretem ezt a helyet.

Miklos nem irt a Hirschstettner Badeteichröl, ami szerintem egyedüli Becsben. 

En szemely szerint sokkal jobban szeretem a Dunanal, mert tisztabb a vize, es nincs tele hinarral.

Ezen kivül amit szivesen, es gyakran latogatok, a Blumengarten, ami a to közeleben van, es mindig egy elmeny.

 

üdv: Gyöngyi

 

 

 

 

 

 

1 Gabor Koever aug. 28. szerda, 16.50

Szia, Miklós !

Köszönöm a beszámolódat.
Látszik, hogy jól kiismered magadat a lakókörnyezetedben,
ezt rendkívül pozitív dolognak tartom.

Igazat adok neked, hogy ott nincs Citybike állomás;
csakhogy, mint az a nevéböl is adódik, ez a szolgáltatás
Bécs központi kerületeire korlátozódik.

http://www.citybikewien.at/main.php?lang_id=1&content_id=1000151

Az viszont nem derül ki a beírásodból,
hogy mi a kérdésed a lakóhelyeddel kapcsolatosan ?

Üdv: Gábor

 

Hozzászólás csak a regisztrált tagoknak engedélyezett.