MA 35

Horváth Csilla
jún. 16. vasárnap, 21.48
25 hozzászólás

Sziasztok!

 

A napokban futottam bele, hogy 3 hónapot meghaladó itt-tartózkodás esetén jelentkeznem kell az emigrációs (?) irodában. Ez tényleg így van? És mi az az MA 35. Mire kell ez?

Csilla

25 Bognár Alexandra jan. 13. kedd, 17.01

Én január közepén adtam be a kérvényt, azóta semmi. Május közepén e-mailben érdeklödtem, 1 hétre rá válaszoltak, miszerint még feldolgozás alatt van... Ez a service@... -kezdetü e-mail címükröl volt. A válaszban javasolták, hogy érdeklödjek az 50-ref@... kezdetü e-mail címen. Megtette, onnan azóta sem jött válasz. Most újból érdeklöstem mindkét címen. De már kezdek ideges lenni, hogy elkeverték, vagy hasonló, nincs kedvem miattuk eltölteni náluk még egy kellemes délutánt...

Apropó, akkor ezt az Anmeldebescheinigungot postán küldik, vagy be kell menni érte? A holnapjukon ez áll:

"..Die Dokumentation wird Ihnen – persönlich – ausgehändigt, ...", de ti postai utat írtatok.

Ja, még egy megjegyzés: az állandó lakcím bejelentésekor velem aláírattak egy papírt, hogy tudomásul veszem: 3 hónap után ezt el kell intéznem, és ha nem, akkor büntethetö vagyok. szóval a tájékoztatás megvolt.

Az enyém jobb: Én 2013. augusztusának végén mentem szépen, szeptember elején befizettem online a pénzt, és azóta várom, hogy szóljanak/küldjenek valamit. SEMMI, SEM-MI! A legjobb az egészben, hogy azóta volt egy lakcímváltozás, mikor átjelentkeztem, megkérdeztem a bezirksamtnál a nénit, h ilyenkor mennem kell-e még egyszer a MA35-höz, vagy azt ők tudni fogják, hogy én elköltöztem más címre? Azt mondta, nem kell, de szóljak rájuk, mert fura, hogy eddig még tényleg nem kaptam tőlük semmit. 
Valakinek ötlete? Egyáltalán igaz-e, hogy tényleg nem kell bemenni ilyenkor még egyszer hozzájuk? 

23 Erdélyi-Roszik Ágnes okt. 12. szombat, 16.02

Sziasztok!

 

Nekem két kérdésem lenne a témával kapcsolatban.

Az egyik, hogy a TB jogviszony igazolására valóban elég-e az E-Card vagy tőlök kell kérni külön igazolást. A másik pedig, hogy a biometrikus útlevél fénykép, ami a magyar nyelvű tájékoztatóban van, mit takar? Magyarországon ezeket az okmányirodában egyből megcsinálják az ügyintézéskor. ausztriában tudok ilyet csináltatni valahol?

Nem szeretnék kétszer sorbanállni, ezért nagy segítség lenne a válaszotok!

Köszönöm!

 

Hátha valakinek a jövőben segítség lesz, hogy a biometrikus fénykép alatt az osztrák hatóságok szerint mit kell érteni: http://www.wien.gv.at/verwaltung/personenwesen/einwanderung/lexikon.html#b07

 

22 Erdélyi-Roszik Ágnes okt. 11. péntek, 10.27

Magyarul itt van a tájékoztató:

http://www.wien.gv.at/verwaltung/personenwesen/pdf/anmeldebescheinigung-ungarisch.pdf

A Sozialversicherung igazolásaként megfelel az E-Card.

(A Krankenkassa adatkivonata egyébként ingyenes.)

Sziasztok!

 

Nekem két kérdésem lenne a témával kapcsolatban.

Az egyik, hogy a TB jogviszony igazolására valóban elég-e az E-Card vagy tőlök kell kérni külön igazolást. A másik pedig, hogy a biometrikus útlevél fénykép, ami a magyar nyelvű tájékoztatóban van, mit takar? Magyarországon ezeket az okmányirodában egyből megcsinálják az ügyintézéskor. ausztriában tudok ilyet csináltatni valahol?

Nem szeretnék kétszer sorbanállni, ezért nagy segítség lenne a válaszotok!

Köszönöm!

 

21 Törölt felhasználó szept. 28. szombat, 23.54

érdekes dolgok olvashatóak ebben a blogban ezzen a címen lévő "ügyintézők"-ről

http://bloggerbela.blog.hu/comments

ÉS TERMÉSZETESEN A NÉVVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Kálmán Imre - aug. 20. kedd, 06.23#15Privát üzenetVálasz erre a hozzászólásra

Bécsben van egy ügyintéző, tanácsadü iroda beszélnek magyarul és mindenben segítenek!

Fordulj hozzájuk, nekem ők intéztek mindent.

 

+43-1-966 8774

+43-664-6ó575 5077

10.Wien Klasterskygasse 6

20 Istvan Koncz szept. 28. szombat, 13.55

Bécsben van egy ügyintéző, tanácsadü iroda beszélnek magyarul és mindenben segítenek!

Fordulj hozzájuk, nekem ők intéztek mindent.

 

+43-1-966 8774

+43-664-6ó575 5077

10.Wien Klasterskygasse 6

érdekes dolgok olvashatóak ebben a blogban ezzen a címen lévő "ügyintézők"-ről

http://bloggerbela.blog.hu/comments

19 domm szept. 27. péntek, 16.28

Kerdesem, hogy mindenesetben küldenek-e  valaszt?

Ha igen kb. Mennyi idö elteltevel es ajanlva küldik-e, mert most hivtak telefonon a haziak, hogy kaptam egy postai ertesitöt , viszont nem tudom most elhozni, tök ideges vagyok, mi lehet ez? Kb. Julius vegen adtam be  a dresdenerst-en,  de a felado nem az MA 35. Ha tudtok valaszoljatok,

Üdv. Laci

18 Kálmán Imre aug. 20. kedd, 06.17

Bécsben van egy ügyintéző, tanácsadü iroda beszélnek magyarul és mindenben segítenek!

Fordulj hozzájuk, nekem ők intéztek mindent.

 

+43-1-966 8774

+43-664-6ó575 5077

10.Wien Klasterskygasse 6

17 fgabor aug. 13. kedd, 16.59

Szia,

 

nekünk sem küldik több mint egy hónapja postán igy ujra megyünk, kivárjuk a 3 órát, aztán megkapjuk valószinüleg helyben.

 

Dolly

Én január közepén adtam be a kérvényt, azóta semmi. Május közepén e-mailben érdeklödtem, 1 hétre rá válaszoltak, miszerint még feldolgozás alatt van... Ez a service@... -kezdetü e-mail címükröl volt. A válaszban javasolták, hogy érdeklödjek az 50-ref@... kezdetü e-mail címen. Megtette, onnan azóta sem jött válasz. Most újból érdeklöstem mindkét címen. De már kezdek ideges lenni, hogy elkeverték, vagy hasonló, nincs kedvem miattuk eltölteni náluk még egy kellemes délutánt...

Apropó, akkor ezt az Anmeldebescheinigungot postán küldik, vagy be kell menni érte? A holnapjukon ez áll:

"..Die Dokumentation wird Ihnen – persönlich – ausgehändigt, ...", de ti postai utat írtatok.

Ja, még egy megjegyzés: az állandó lakcím bejelentésekor velem aláírattak egy papírt, hogy tudomásul veszem: 3 hónap után ezt el kell intéznem, és ha nem, akkor büntethetö vagyok. szóval a tájékoztatás megvolt.

16 Törölt felhasználó jún. 28. péntek, 12.08

Szia!

Ezekszerint az Anmeldebescheinigung beadásához szükséges magunkkal vinni:

Útlevél vagy személyi +(Copy)

Meldezettel +(Copy)

Sozialversicherungról igazolás pl. a Wiener Gebietskrankenkassetól, ami € 30,-

Munkáltatótól igazolás

Kérdésem lenne, hogy nem kell-e még valami hozzá, p´ldául

Fénykép?

Kontoauszug a banktól?

Igazolás mennyit ad ki az ember lakásra?

Esetleg még valami?

Köszönöm a választ.

Magdi

Magyarul itt van a tájékoztató:

http://www.wien.gv.at/verwaltung/personenwesen/pdf/anmeldebescheinigung-ungarisch.pdf

A Sozialversicherung igazolásaként megfelel az E-Card.

(A Krankenkassa adatkivonata egyébként ingyenes.)

15 domm jún. 27. csütörtök, 21.40

Igen, legkésőbb a bejelentett itt-tartózkodás negyedik hónapjában be kell adni a kérelmet az Anmeldebescheinigungra - Bécsben a Magistrat 35 az illetékes. De csak az kapja meg, aki tudja igazolni, hogy elegendő jövedelemmel rendelkezik, a biztosítása rendben stb.! Ha házasok vagytok, és neked egy házaspár megélhetéséhez elegendő kereseted van, valamint gondoskodsz a férjed Mitversicherungjáról, akkor is megadják az Anmeldebescheinigungot.

Szia!

Ezekszerint az Anmeldebescheinigung beadásához szükséges magunkkal vinni:

Útlevél vagy személyi +(Copy)

Meldezettel +(Copy)

Sozialversicherungról igazolás pl. a Wiener Gebietskrankenkassetól, ami € 30,-

Munkáltatótól igazolás

Kérdésem lenne, hogy nem kell-e még valami hozzá, p´ldául

Fénykép?

Kontoauszug a banktól?

Igazolás mennyit ad ki az ember lakásra?

Esetleg még valami?

Köszönöm a választ.

Magdi

14 domm jún. 27. csütörtök, 21.27

Szia!

Ezekszerint az Anmeldebescheinigung beadásához szükséges magunkkal vinni:

Útlevél vagy személyi +(Copy)

Meldezettel +(Copy)

Sozialversicherungról igazolás pl. a Wiener Gebietskrankenkassetól, ami € 30,-

Munkáltatótól igazolás

Kérdésem lenne, hogy nem kell-e még valami hozzá, p´ldául

Fénykép?

Kontoauszug a banktól?

Igazolás mennyit ad ki az ember lakásra?

Esetleg még valami?

Köszönöm a választ.

Magdi

 

13 Törölt felhasználó jún. 19. szerda, 08.00

Sziasztok!

 

Köszi a sok-sok infót.

Az akkor gondolom már nem lényeges, hogy neben-, vagy haupwohnsitz-re vagyok bejelenetve.

És akkor még egy kérdés:

Párom még nem dolgozik itt, de lassan ő is eléri a 3 hónapos határt. Akkor neki is el kell intézni ezt a papírt?

Üdv,

Csilla

Igen, legkésőbb a bejelentett itt-tartózkodás negyedik hónapjában be kell adni a kérelmet az Anmeldebescheinigungra - Bécsben a Magistrat 35 az illetékes. De csak az kapja meg, aki tudja igazolni, hogy elegendő jövedelemmel rendelkezik, a biztosítása rendben stb.! Ha házasok vagytok, és neked egy házaspár megélhetéséhez elegendő kereseted van, valamint gondoskodsz a férjed Mitversicherungjáról, akkor is megadják az Anmeldebescheinigungot.

12 Horváth Csilla jún. 18. kedd, 23.54

Sziasztok!

 

Köszi a sok-sok infót.

Az akkor gondolom már nem lényeges, hogy neben-, vagy haupwohnsitz-re vagyok bejelenetve.

És akkor még egy kérdés:

Párom még nem dolgozik itt, de lassan ő is eléri a 3 hónapos határt. Akkor neki is el kell intézni ezt a papírt?

Üdv,

Csilla

11 Törölt felhasználó jún. 18. kedd, 13.03

 

Az Anmeldebescheinigunggal kapcsolatos információk németül:

https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/content/12/Seite.120810.html

Magyar állampolgár Ausztriában való tartózkodásának feltételeiről van tájékoztató magyarul a bécsi magyar nagykövetség honlapján a konzuli információknál. Linket sajnos most nem tudok beszúrni, éppen nem működik az oldal.

A lakcímbejelentésnél minden nem osztrák állampolgár kap tájékoztatót a tartózkodás feltételeiről! A tájékoztató az előtérben is ki van rakva!

Itt a link - magyar nyelvű tájékoztatás ausztriai letelepedéssel és munkavállalással kapcsolatban:

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/AT/hu/Konzuliinfo/elni_dolgozni_ausztriaban.htm

10 Penz Doloresz jún. 18. kedd, 12.23

Sziasztok!

Tapasztalataitok szerint mennyi időbe telik, amíg kiküldik a papírt? Március 29-én voltam ott, következő héten befizettem a befizetnivalót - és azóta nem kaptam semmit. E-mailes érdeklődésre május közepén az volt a válasz, hogy nagyon elfoglaltak. Valakinek hasonló - vagy éppen nagyon is eltérő - tapasztalata van?

Köszönöm,

si

Szia,

 

nekünk sem küldik több mint egy hónapja postán igy ujra megyünk, kivárjuk a 3 órát, aztán megkapjuk valószinüleg helyben.

 

Dolly

9 Törölt felhasználó jún. 18. kedd, 12.22

 

Az Anmeldebescheinigunggal kapcsolatos információk németül:

https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/content/12/Seite.120810.html

Magyar állampolgár Ausztriában való tartózkodásának feltételeiről van tájékoztató magyarul a bécsi magyar nagykövetség honlapján a konzuli információknál. Linket sajnos most nem tudok beszúrni, éppen nem működik az oldal.

A lakcímbejelentésnél minden nem osztrák állampolgár kap tájékoztatót a tartózkodás feltételeiről! A tájékoztató az előtérben is ki van rakva!

8 Nikoletta Frank jún. 18. kedd, 11.08

Sziasztok!

nem 100% a temahoz kapcsolodik, de amikor valaki a Bezirksamt-nal allandora bejelentkezik, az ürlapon szerepel az, hogy VALLAS..

Ki-ki maga dönti el mennyire peldaul hithü gyakorlo katolikus,,, peldaul, DE ha büszken beirja azt, hogy katolikus, akkor viharos gyorsasaggal atadja a Bezirksamt az infot a katolikus egyhaznak, meg be sem koltoztel, de a postaladaban ott vigyorog a level, hogy fizess be az osztrak katolikus egyhaznak KIRCHENBEITRAG-ot.

BIztos hogy ez mar volt tema, ha igen akkor bocsi az ismetlesert, ha nem akkor erdemes odafigyelni ra, hogy megeri´-e pingpongozni a Kirchenbeitrag ügyeben, vagy egyszerüen nem irsz be semmit az alllando lakcimbejelentöre.

Kinek a pap, kinek a papne...:-)

ÜDv,

Nikoletta

7 Nikoletta Frank jún. 18. kedd, 10.44

Szia!

Az allando lakcimbejelentestöl szamitottan 3 honapnal hosszabb tartozkodas eseten KÖTELEZÖ az MA35 fele "Idegenrendeszeti Hivatal"-nal az ANMELDEBESCHEINIGUNG ("tartozkodasi engedely") kerelmezese. Bizonyitasul ahhoz, hogy hosszutavra igazoltan van itt az ember, adott ill. rendszeres jövedelemmel rendelkezik, ahhoz, hogy legalisan huzamosabb ideig itt tartozkodhasson.

Az allando lakcimbejelentesnel (Bezirksamt) ezt az infot NEM KÖTIK AZ EMBER ORRARA, (aprobetüs, stb),  sokan, mi is veletlenül tudtuk meg az infot, hogy ezt intezni kell különben jön a bünti.

MA35 Anmeldebescheinigung kerelmezesekor lehet a jogcim:

-diak (egyertelmü papirokkal),

-munkavallalo, (leggyorsabb modja, hogy megkapd az Anmeldebesch., mivel letfentartashoz kellö rendszeres jöv. adott, EKard adott ...)

-rokon (egyenesagbeli), (maceras, figyelni kell ra, hogy az atvallalo szemelyt kivesezik, azaz adott havi fix összeget kell felmutatnia, hogy az adott atjött rokont el tudja es el is akarja tartani)

-privat (ez is maceras, igazolni kell, hogy el tudod tartani magad az adott vastag bankszamlan szereplö összeggel, függetlenül barki rokontol, vagy barmely munkavallalotol)

FONTOS!

Ajanlatos a Dresdner Strasse-n levö hivatalba mar reggel a nyitas elött joval, akar 7 kor sorba allni, ha valaki 8ra nyitasra megy, akkor csak a 100dik a sorban. Sorbanallas 3 helyen szüksegeltetik, megeri hamar odamenni, maskülönben legalabb fel napot raszanni. Minden erintettnek KÖTELEZÖ a szemelyes jelenlet, meg ha par honapos kisbaba akkor is. Maga a hivatal jo zürös, erdemes naptarban vezetni mikor mieert volt ott az ember, nalunk pl. elkavartak a fel eve beadott kervenyt.... Hogy mikor lesz kesz, arra valaszt nem adnak, allitolag 6 honap hogy lezarjak az ügyet, de allando a csuszas es a hivatalnokok leterheltsege. A 6 honapos csuszast pl. arra lehet poz. felhasznalni, hogy addig is talal munkat az ember tovabbi csaladtagja pl.. Fontos meg, hogy az elejen beadott jogcim a vegen, közben varialhato. A vegleges jogcim az lesz, amit majd a diszes oklevelen ANMELDEBESCHEINIGUNG szerepel.

plussz info: HA munkavallalo a jogcim, akkor 15 ev felettieknek jar 150,,- euros nyelvtanfolyamra szolo tamogatas. Errol külon pultnal ülö hivatalnok ad felvilagositast.

ÜDV

Nikoletta

 

 

 

6 Springer Ildikó jún. 17. hétfő, 20.15

Sziasztok!

Tapasztalataitok szerint mennyi időbe telik, amíg kiküldik a papírt? Március 29-én voltam ott, következő héten befizettem a befizetnivalót - és azóta nem kaptam semmit. E-mailes érdeklődésre május közepén az volt a válasz, hogy nagyon elfoglaltak. Valakinek hasonló - vagy éppen nagyon is eltérő - tapasztalata van?

Köszönöm,

si

5 Penz Doloresz jún. 17. hétfő, 13.08

Szia,

igen, Anmeldebescheinigung, amit EU-s állampolgároknak is meg kell csináltatniuk. Kell hozzá: Meldezettel, útlevél vagy személyi, munkáltatói igazolás, igazolás a tb-röl. Kb 30 EUr-ba kerül, de azt csak akkor kell ott a helyszinene befizetni ha végre bejutottál (kb. 2 óra várakozás') és minden pap´rod rendben van (érsd: nem hiányzik semmi) A kérelem benyújtása a fontos, mer tonnantól nem büntetnek meg) Szerintem azonban jó ha a hiánypótlást mihamaraqbb megteszed, mert már sok mindenhez kérik ezt az egyébként színes hivatalos iratot.

Még valami: vigyél mindenböl fénymásolatot különben kiküldenek a közös pénzbedobós géphez, ami ha elromlik nincs senki aki megjavitsa.

Minden délelött nyitva vannak plusz csütörtökön délután 3-6-ig.

 

Remélem tudtam segiteni.

 

4 Aminra jún. 17. hétfő, 11.16

Jó sütiket árulnak és kényelmes székeik vannak, csak a lusta és buta embereket várják, mint te.

 

| nem fontos hozzaszolni a temahoz, ha nem tudsz ... //admin

gasztronomiailag talan konstruktiv de cseppet inzultalo
3 Borbás Klára jún. 17. hétfő, 07.40

Anmeldebescheidigung a dokumentum neve. Egyebkent egyszerübb a lakcimbejelentessel egyidöben kifizetni a dijat es kerni, mert igy több oras varakozast sporolhat az ember...Esetleg masoknak meg jol jöhet ez az info:)

2 Karolina Kaposi Rapatyiné jún. 17. hétfő, 00.05

Szia! 4 hónapon belül menni kell (Dresdnerstrasse) különben megbüntetnek, engem 80-ra büntettek.

Karolina

1 Zoli jún. 16. vasárnap, 23.32

Szia!

Igen, ez tényleg így van! Most nem jut eszembe a neve a papírnak! De tudom, nekem is mennem kellett!

A dodogzoli@gmail.com-on elérsz! Ha tudok, segítek!

Zoli

Hozzászólás csak a regisztrált tagoknak engedélyezett.